Tytuł badania: Zarządzanie polskim szkolnictwem wyższym w kontekście transformacji zarządzania w szkolnictwie w Europie
Projekt badawczy:
  • NORPOL
pokaż badania
Typ badania: międzynarodowe
Data: 2010
Badacz: Dominik Antonowicz, Mari Elken, Piotr W. Juchacz, Berit Karseth, Marek Kwiek, Peter Maassen, Romulo Pinheiro, Martina Vukarovic, Adriana Wilińska

CPP RPS to seria prac naukowych powstałych przy CPP w Poznaniu w ramach udziału polskiego zespołu naukowego w projekcie NORPOL. Proces zarządzania strategicznego uczelniami wyższymi w Polsce jest słabo zakorzeniony, a w wielu uczelniach w zasadzie nieobecny. Uczelnie w Polsce i Europie to potężni pracodawcy, często najwięksi w miastach lub regionach, o olbrzymich budżetach operacyjnych i inwestycyjnych. Jednak instytucje te w Polsce są zarządzane przez zespoły rektorskie, które najczęściej ani same nie posiadają wystarczającej wiedzy z zakresu zarządzania, ani nie mają możliwości korzystania z doświadczenia osób o takim przygotowaniu zawodowym.

Deskryptory TESE: szkolnictwo wyższe, uniwersytet, Europa, zarządzanie, dostosowanie do potrzeb rynku pracy, polityka edukacyjna, Proces Boloński
TESE descriptors: higher education, universty, Europe, management, employability, education policy, Bologna Process
  • Kwiek, M. (2010). Zarządzanie polskim szkolnictwem wyższym w kontekście transformacji zarządzania w szkolnictwie w Europie. CPP RPS, 15. Pobrane z http://cpp.amu.edu.pl/pdf/CPP_RPS_vol.15_Kwiek.pdf