Tytuł badania: Opracowanie i realizacja programów pozaszkolnego specjalistycznego przygotowania zawodwego dla potrzeb sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw
Data: 2008
Badacz: Iwona Kacak, Wojciech Oparcik, Tomasz Sułkowski

Badanie miało na celu ocenę systemu informatycznego Innowacyjne Modułowe Programy Doskonalenia Zawodowego dla MSP pod względem jego funkcjonalności i użyteczności dla użytkowników. Badanie za pomocą ankiety przeprowadzono wśród 20 instytucji i firm. Na podstawie wyników badania (tj. analizy ankiet) wdrożono system informatyczny oferujący informacje na temat innowacyjnych ofert programowych doskonalenia zawodowego dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Deskryptory TESE: małe i średnie przedsiębiorstwa, portal internetowy, dostosowanie do potrzeb rynku pracy, przedsiębiorstwo, szkolenie praktyczne, rozwój umiejętności zawodowych, rynek pracy
TESE descriptors: small and medium-sized enterprise, website, employability, enterprise, practical training, skill development, labour market
  • Kacak, I. (2008). Opracowanie i realizacja programów pozaszkolnego specjalistycznego przygotowania zawodwego dla potrzeb sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Pedagogika Pracy, 53, 140-153.
  • Innowacyjne Modułowe Programy Doskonalenia Zawodowego dla MSP. (bdw.). Pobrane 13 lutego 2014 z http://www.innowacyjneprogramy.pl/