Tytuł badania: Program Młodzież w działaniu. Raport 2009
Typ badania: międzynarodowe, cykliczne
Data: 2009
Badacz:

Raport poświęcony jest unijnemu programowi Młodzież w działaniu. W projekt ten zaangażowane są osoby w wieku 13-30 lat, które mogą rozwijać swoje zainteresowania, umiejętności oraz zdobywać doświadczenie. Program ten dofinansowuje działania młodych osób w ramach kilku akcji: Młodzież dla Europy, Wolontariat europejski, Współpraca z sąsiedzkimi krajami partnerskimi Unii Europejskiej, Szkolenie i tworzenie sieci osób pracujących z młodzieżą i w organizacjach młodzieżowych, Spotkania młodzieży i osób odpowiedzialnych za politykę młodzieżową. W raporcie zaprezentowano dane za 2009 r. dotyczące wyżej wymienionych akcji. Do pierwszej akcji w ramach Krajowych Inicjatyw Młodzieżowych zakwalifikowano 147 wniosków (spośród 316 złożonych). Najwięcej wniosków zakwalifikowano do tej akcji z województwa małopolskiego (17). W drugiej akcji zatwierdzono 142 wnioski na 224 złożone. W ramach Wymiany Młodzieżowej zakwalifikowano 28 wniosków (53 odrzucone). W ramach szkolenia i tworzenia sieci zatwierdzono 16 (122 odrzuconych). W ramach czwartej akcji najpopularniejszym działaniem okazały się kursy szkoleniowe (14 zatwierdzonych wniosków). W piątej akcji zatwierdzono 11 wniosków w ramach spotkania młodzieży i osób odpowiedzialnych za politykę młodzieżową.

Deskryptory TESE: młodzież, kompetencje, edukacja, Unia Europejska, kształcenie pozaformalne, edukacja pozaszkolna
TESE descriptors: youth, competence, education, European Union, non-formal learning, out-of-school education
  • Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. (2010). Program "Młodzież w działaniu". Raport 2009. Pobrane z http://www.frse.org.pl/publikacje