Tytuł badania: Tworzenie inicjatyw klastrowych w systemie oświaty
Projekt badawczy:
  • Inicjatywy klastrowe w systemie oświaty
Data: 2010 – 2012
Badacz: Agata Pradela

Projekt badawczy, realizowany na Politechnice Śląskiej, miał na celu opracowanie metody i prototypu narzędzia wspomagającego zarządzanie oświatą na potrzeby rynku pracy. W ramach projektu zaplanowano szczegółowe badania systemu oświaty (m.in. wśród uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół, doradców zawodowych, pracowników JST, pracodawców), a także opracowanie bazy wiedzy uwarunkowań i założeń dla stworzenia klastra edukacyjnego, będącej punktem odniesienia dla opracowania koncepcji narzędzia wspomagającego oraz jego prototypu. Wyniki mogą zostać wykorzystane w JST i wspomagać działania w zakresie przygotowania uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych do wejścia na rynek pracy.

Autorskie słowa kluczowe: podejmowanie decyzji, inicjatywy klastrowe, system oświaty, komputerowe wspomaganie podejmowania decyzji oświatowych
Author's Keywords: decision making, cluster initiatives, education system, computer aided educational decision making
Deskryptory TESE: system edukacji, rynek pracy, zarządzanie wiedzą, praca, rekrutacja pracowników
TESE descriptors: education system, labour market, knowledge management, labour, recruitment