Tytuł badania: Wybrane aspekty funkcjonowania studiów doktoranckich – I etap
Data: 20 lutego 2004 – 6 grudnia 2004
Badacz: Piotr Bielecki, Anna Buchner-Jeziorska, Teresa Florczak, Stanisław Macioł, Elżbieta Moskalewicz-Ziółkowska

Celem badania była diagnoza funkcjonowania studiów doktoranckich w Polsce. Badanie przeprowadzono w dwóch etapach. W pierwszym (20 lutego – 6 grudnia 2004 roku) opracowano następujące zagadnienia: studia doktoranckie jako element Europejskiej Przestrzeni Szkolnictwa Wyższego, studia doktoranckie w Polsce w latach 1990–2004, organizacja studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej. Badanie opierało się na: analizie statystyki studiów doktoranckich w polskim szkolnictwie wyższym, analizie aktów prawnych, regulujących funkcjonowanie studiów doktoranckich w latach 1988–2004, a także na studiach literaturoznawczych, dotyczących studiów doktoranckich jako elementu Europejskiej Przestrzeni Szkolnictwa Wyższego (EHEA). W pierwszym etapie badania wykorzystano także ankietę dla słuchaczy studiów doktoranckich.

Deskryptory TESE: studia doktoranckie, jakość kształcenia, standardy kształcenia, kadra naukowa, Europejski Obszar Szkolnictwa Wyższego
TESE descriptors: doctoral studies, quality of education, learning standard, scientific staff, European Higher Education Area
  • Wybrane aspekty funkcjonowania studiów doktoranckich – I etap. (2005). Prace Badawcze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Informator, 4, 340-341.