Tytuł badania: PracaMłodych.pl
Data: marzec 2007 – czerwiec 2007
Badacz: Agnieszka Bugaj, Krzysztof Podwójcic, Marta Zahorska-Bugaj, Marek Zakrzewski

Badanie koncentruje się wokół takich zagadnień jak: charakterystyka rynku pracy trzech powiatów podwarszawskich; cechy pracowników poszukiwanych przez pracodawców; typ pracy poszukiwanej przez absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w tych powiatach. Zadanie podzielono na dwie części: pierwszą poświęcono pracodawcom, a drugą uczniom i absolwentom. Zebrano ankiety od 1078 pracodawców, charakteryzujących rodzaj przedsiębiorstwa oraz zapotrzebowanie na pracę. Badania ankietowe uzupełniono 29 wywiadami. Ankieta wśród 470 uczniów i 178 studentów dotyczyła oceny szkoły i perspektyw uzyskania pracy. Ankiety uzupełniono 10 wywiadami pogłębionymi i sześcioma grupowymi. Opinie uczniów uzupełniono wywiadami z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych.

[oprac. na podst. ankiety BIBE]

Deskryptory TESE: rynek pracy, pracodawca, pracobiorca, pracownik młodociany, szkolnictwo średnie drugiego stopnia
TESE descriptors: labour market, employer, employee, youth worker, upper secondary
  • Zahorska, M. (red.). (2007). Monitoring kształcenia na potrzeby lokalnych rynków pracy : raport PracaMłodych.pl. Warszawa: MCSI Ltd.