Tytuł badania: Szkolnictwo w skrócie – 2012: Wskaźniki OECD
Data: 2012
Badacz:

Szkolnictwo w skrócie: Wskaźniki OECD to rzetelne źródło danych dotyczących stanu szkolnictwa: struktury, finansów i osiągnięć systemów edukacyjnych w 34 krajach członkowskich OECD (oraz kilku państwach grupy G20, które nie należą do OECD). Raport zawiera ponad 140 wykresów, 230 tabel, 100 000 danych liczbowych. Informuje o wynikach instytucji edukacyjnych, ekonomicznych korzyściach płynących z kształcenia, środowiskach nauczania oraz organizacji szkół, zasobach ludzkich i finansowych przeznaczanych na szkolnictwo.

Deskryptory TESE: kraj OECD, Polska, szkolnictwo publiczne, Europa, system edukacji, finansowanie edukacji, ekonomia, dane statystyczne, wskaźnik skolaryzacji, wskaźnik
TESE descriptors: OECD country, Poland, public education, Europe, education system, financing of education, economics, statistical data, education participation rate, indicator
  • Szkolnictwo w skrócie – 2012. Streszczenie w języku polskim. (2012). Pobrane z http://www.oecd.org/edu/eag-2012-sum-pl.pdf