Tytuł badania: Dzieci sieci. Kompetencje komunikacyjne najmłodszych
  • Dzieci sieci – kompetencje komunikacyjne najmłodszych
pokaż badania
Data: 1 lipca 2012 – 13 grudnia 2012
Badacz: Anna Justyna Dąbrowska, Marta Klimowicz, Emanuel Kulczycki, Damian Muszyński, Renata Piotrowska, Ewa Rozkosz, Marcin Sieńko, Piotr Siuda, Grzegorz D. Stunża

Celem działań badawczych było określenie kompetencji komunikacyjnych dzieci w wieku 9-13 lat korzystających z internetu (TIK). Badanie prowadzono w ramach projektu Dzieci sieci – kompetencje komunikacyjne najmłodszych, realizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, a współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do zgromadzonego materiału badawczego posłużono się m.in. wywiadem skategoryzowanym, obserwacją w terenie oraz analizą dokumentów.

Deskryptory TESE: kompetencje społeczne, kompetencje, Internet, komunikacja werbalna, technologia informacyjno-komunikacyjna
TESE descriptors: social competences, competence, Internet, verbal communication, ICT
  • Siuda, P. i Stunża, G.D. (red.). (2012). Dzieci sieci. Kompetencje komunikacyjne najmłodszych : Raport z badań. Pobrane z http://www.dzieci-sieci.pl/raport_IKM_dzieci_sieci.pdf