Tytuł badania: Picie alkoholu i używanie narkotyków przez młodzież szkolną w woj. pomorskim
Data: 24 maja 2007 – 19 czerwca 2007
Badacz:

Badanie miało na celu ocenę rozpowszechnienia używania przez młodzież alkoholu i narkotyków. Badanie ilościowe przeprowadzono w formie anonimowej ankiety audytoryjnej wśród 2257 uczniów klas drugich i trzecich gimnazjów w województwie pomorskim. Dane zawarte w ankietach poddano analizom statystycznym za pomocą pakietu statystycznego SPSS (wersja 15). Respondenci odpowiadali na pytania o częstotliwość sięgania po środki psychotropowe, sposoby ich zażywania, powody skłaniające do narkotyzowania się i upijania, a także postawy wobec powyższych zjawisk. Wyniki badania pozwoliły na przedstawienie rekomendacji dotyczących np. konieczności wprowadzenia do szkół gimnazjalnych programów interwencyjno-profilaktycznych.

Deskryptory TESE: młodzież, narkomania, dziecko zagrożone, profilaktyka, gimnazjum, resocjalizacja, złe sprawowanie
TESE descriptors: youth, drug abuse, child at risk, prevention, lower secondary, correctional education, misconduct
  • Picie alkoholu i używanie narkotyków przez młodzież szkolną w woj. pomorskim. (2007). Pobrane z http://www.woj-pomorskie.pl/downloads/PBS_DGA_raport.pdf