Tytuł badania: Badania nt. relacji rodziców i nauczycieli w szkołach podstawowych i gimnazjalnych
Data: 17 marca 2008 – 4 kwietnia 2008
Badacz: Maria Talar

Badanie przeprowadzono metodą sondy, zamieszczonej na stronie internetowej CMPPP. Sonda pt.: Jak się układa współpraca nauczycieli i rodziców wykazała, że spośród 223 respondentów 41 osób było usatysfakcjonowanych, 178 osób oceniło współpracę słabo i źle, a 9 osób nie wyraziło własnej opinii w tej kwestii. Wyniki sondy porównywalne są z wynikami badań o analogicznej tematyce, zebranymi przez CMPPP w 2004 roku.

Deskryptory TESE: uczeń, nauczyciel, relacja rodzice – szkoła, uczestnictwo rodziców, szkoła podstawowa, szkoła średnia
TESE descriptors: pupil, teacher, parent-school relation, parent participation, primary school, secondary school