Tytuł badania: Program Rozwoju Edukacji na Obszarach Wiejskich na lata 2008-2013
Data: 2008 – 2013
Badacz:

Doniesienie przedstawia dane dotyczące rozwoju edukacji na wiejskich obszarach. Przyjęto, że obszary wiejskie to tereny położone poza granicami administracyjnymi miast oraz tereny miejskie poniżej 5 tysięcy mieszkańców. Diagnoza stanu edukacji za wyżej wymienione lata jest następująca: odnotowuje się niski poziom kwalifikacji zawodowych, a tym samym i wykształcenia osób zamieszkujących tereny wiejskie biorące udział w badaniu. Ponadto zaznaczyły się duże dysproporcje w upowszechnieniu edukacji przedszkolnej pomiędzy terenami wiejskimi a miejskimi. Dodatkowo na wsiach stwierdzono większe trudności w dostępie do edukacji oraz do nowoczesnych technologii teleinformatycznych (komputer, internet, multimedialne pomoce naukowe; TIK). Oprócz części sprawozdawczej w doniesieniu zawarty jest program/strategia rozwoju edukacji na lata 2008-2013 (cele strategiczne, operacyjne; sposób finansowania, harmonogram działań).

Deskryptory TESE: technologia informacyjno-komunikacyjna, Internet, edukacja przedszkolna, dziecko, źródło finansowania, posiłek szkolny, szkoła
TESE descriptors: ICT, Internet, pre-primary education, child, source of funding, school meal, school
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej. (2008). Program Rozwoju Edukacji na Obszarach Wiejskich na lata 2008-2013. Pobrane z http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fbip.men.gov.pl%2Fmen_bip%2Fprogramy_projekty%2Fpprew_2008-2013.pdf&ei=WwdrVMmuJ4r7ywOsqoCACQ&usg=AFQjCNGoRB6uTy5lRlchKWg1lYDHqH7KCA&bvm=bv.79908130,d.bGQ