Tytuł badania: Jakość programów wychowawczych oraz szkolnych programów profilaktyki realizowanych w szkolnictwie artystycznym w roku szkolnym 2012/2013
Typ badania: ewaluacyjne
Data: 2012 – 2013
Badacz: Urszula Bissinger-Ćwierz

W badaniu weryfikującym jakość programów wychowawczych, a także szkolnych programów profilaktycznych, które były realizowane w szkolnictwie artystycznym w roku szkolnym 2012/2013, posłużono się m.in. analizą ilościową. Łącznie w badaniu wzięło udział 110 ogólnokształcących szkół artystycznych i burs szkolnictwa artystycznego. W badaniu wzięto pod uwagę 110 programów wychowawczych oraz 110 programów profilaktycznych. Badanie polegało też na objęciu 133 szkół ogólnokształcących i burs monitoringiem (response rate na poziomie: 82%). Raport ukazuje także wybrane kryteria ewaluacji programów wychowawczych szkolnictwa artystycznego, np.: strona edytorska, struktura programu, misja i wizja szkoły, cele i zadania programu. Ponadto doniesienie przedstawia kryteria ewaluacji programów profilaktyki. Koniec raportu wieńczą rekomendacje i zalecenia odnośnie do wyżej wymienionych typów dokumentów.

Deskryptory TESE: program nauczania, profilaktyka, szkoła artystyczna, szkoła, ewaluacja
TESE descriptors: curriculum, prevention, art school, school, evaluation
  • Bissinger-Ćwierz, U. (2013). Jakość programów wychowawczych oraz szkolnych programów profilaktyki realizowanych w szkolnictwie artystycznym w roku szkolnym 2012/2013. Pobrane z http://cea.art.pl/