Tytuł badania: Badanie aktywności zawodowej absolwentów w kontekście realizacji Programu „Pierwsza Praca”
Data: 7 listopada 2006 – 22 lutego 2007
Badacz:

Celem badania była diagnoza sytuacji absolwentów na rynku pracy oraz ich droga zawodowa po ukończeniu nauki, a także poznanie opinii młodych ludzi na temat programu Pierwsza praca. Badanie ogólnokrajowe przeprowadzono za pomocą techniki wywiadu bezpośredniego, z wykorzystaniem ankiety, która składała się z dziewięciu modułów poświęconych problemom absolwentów z lat 1998–2005. W badaniu uczestniczyło 20181 respondentów, którzy zakończyli edukację w wieku do 27 lat.

Deskryptory TESE: absolwent szkoły wyższej, rynek pracy, przebieg kariery zawodowej, absolwent, postawa
TESE descriptors: graduate, labour market, career advancement, school leaver, attitude
  • Badanie aktywności zawodowej absolwentów w kontekście realizacji Programu “Pierwsza praca”. (2007). Pobrane z http://www.mpips.gov.pl/praca/programy-i-projekty/projekty-zrealizowane-w-ramach-sektorowego-programu-operacyjnego-rozwoju-zasobow-ludzkich-spo-rzl-2004-2006/badanie-aktywnosci-zawodowej-absolwentow-w-kontekscie-realizacji-programu-pierwsza-praca/