Tytuł badania: Erasmus w Polsce w roku akademickim 2010/2011
Projekt badawczy:
  • Uczenie się przez całe życie
pokaż badania
Kolejne lata cyklu: 2007 2008 2009 2010 2011 2012
Typ badania: międzynarodowe, cykliczne
Data: 2010 – 2011
Badacz:

W raporcie pokazane są zestawienia statystyczne na temat Erasmusa, czyli najpopularniejszego programu Unii Europejskiej w zakresie współpracy międzynarodowej z etapu szkolnictwa wyższego. Raport zawiera dane dotyczące polskiego uczestnictwa w Erasmusie na tle innych krajów europejskich biorących w nim udział. Dane zestawiono na podstawie informacji pozyskanych z Komisji Europejskiej oraz ze sprawozdań końcowych składanych przez poszczególne uczelnie wyższe do Narodowej Agencji programu Uczenie się przez całe życie. W roku akademickim 2010/2011 odnotowano: 14234 wyjazdy studentów, 7583 przyjazdy zagranicznych studentów, 3381 wyjazdów nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć w zagranicznych uczelniach, 1834 wyjazdy pracowników uczelni na szkolenia, 2034 przyjazdy nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć w polskich uczelniach, 342 przyjazdy pracowników zagranicznych uczelni na szkolenia w Polsce. Do uczelni wyższych, które wysłały w ramach wymiany międzynarodowej najwięcej swoich studentów, należą: Uniwersytet Warszawski (1067), Uniwersytet Jagielloński (774), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (715). Biorąc pod uwagę wyjazdy pracownicze, najczęstszą wymianę prowadziły takie uczelnie jak: Uniwersytet Warszawski (197), Uniwersytet Łódzki (185), Uniwersytet Wrocławski (165).

Deskryptory TESE: mobilność studentów, doświadczenie zawodowe, studia wyższe, student, kompetencje, Erasmus
TESE descriptors: student mobility, professional experience, higher education course, student, competence, Erasmus
  • Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. (2012). Erasmus w Polsce w roku akademickim 2010/2011. Pobrane z http://www.frse.org.pl/publikacje