Tytuł badania: Kontynuacja przemian. Raport o stanie edukacji 2011
Projekt badawczy:
  • Badanie jakości i efektywności edukacji oraz instytucjonalizacja zaplecza badawczego
pokaż badania
Data: 2011
Badacz: Paweł Bukowski, Agnieszka Chłoń-Domińczak, Horacy Dębowski, Elżbieta Drogosz-Zabłocka, Magdalena Dybaś, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Michał Federowicz, Dorota Holzer-Żelażewska, Małgorzata Kłobuszewska, Agnieszka Kopańska, Magadalena Krawczyk-Radwan, Anna Maliszewska, Wojciech Paczyński, Krzysztof Podwójcic, Marta Rucińska, Monika Siergiejuk, Stanisław Sławiński, Wojciech Stęchły, Urszula Sztanderska, Magdalena Tomasik, Katarzyna Trawińska-Konador, Dominika Walczak, Anna Wojciuk, Gabriela Ziewiec

Raport jest poświęcony tendencjom zmian w polskiej edukacji (np. uczestnictwu w edukacji formalnej, finansowaniu edukacji, egzaminom końcowym, absolwentom, wykształceniu, rynkowi pracy). W doniesieniu omówiono akty prawne dotyczące edukacji w 2011 r. W części poświęconej monografiom tematycznym poruszono następujące kwestie: szkolnictwo wyższe (przemiany, upowszechnienie, wdrażanie Krajowych Ram Kwalifikacji, koncepcja uczenia się przez całe życie), edukacja zawodowa w Polsce (np. potwierdzanie zawodowych kwalifikacji, zapewnianie jakości kształcenia, ewaluacja, ocena funkcjonowania szkół zawodowych z perspektywy rynku pracy, wyzwania dla szkolnictwa zawodowego). W badaniu wykorzystano analizę głównych zmian ilościowych w oświacie i szkolnictwie wyższym oraz analizę zmian instytucjonalnych w sektorze edukacyjnym. Wnioski podsumowujące dotyczą każdego z wymienionych obszarów.

Deskryptory TESE: badania edukacyjne, badania naukowe, analiza statystyczna, edukacja, szkoła
TESE descriptors: educational research, research, statistical analysis, education, school
  • Instytut Badań Edukacyjnych. (2012). Kontynuacja przemian. Raport o stanie edukacji 2011. Pobrane z eduentuzjasci.pl/publikacje-ee-lista/2-uncategorised/860-lista-publikacji-w-projekcie-entuzjasci-edukacji.html